Vitamín D3 & K2 - 2 x 90 kapslí

1 048 Kč –14 %
K2D3
1 048 Kč –14 % 899 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Synergická kombinace vitamínu D3 a K2 ve zvýhodněném balíčku. Tato výhodná sestava Vám pokryje denní dávku těchto esenciálních vitamínů. Vitamín D3 (cholekalciferol) obsahuje v 1 kapsli dávku 1000IU (25µg), Vitamín K2 (v biologicky nejvstřebatelnější formě K2MK7 získávané přirozenou fermentací z bakterie Bacillus licheniformis) obsahuje 80mcg.

  • krev Normální funkce imunitního systému
  • bilkoviny Normální vstřebávání vápníku a fosforu
  • kosti Normální stav kostí, zubů a svalů
  • imunita Podílí se na procesu dělení buněk
  • krev Správná srážlivost krve

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín D3 a K2 patří k sobě, neboť se v řadě funkcí v organismu doplňují. Při dlouhodobé suplementaci vitamínu D3 je potřeba adekvátně navýšit také příjem vitamínu K2. Vitamín D (konkrétně v pro tělo nejlépe využitelné formě D3-cholekalciferolu) pomáhá k maximálnímu vstřebání vápníku ze stravy a vitamín K2 (nejlépe ve formě K2MK7) zajistí jeho správnou distribuci do kostí a zubůBez přítomnosti vitamínu K2 by se mohl totiž nevyužitý nadbytek vápníku ukládat v jiných částech těla (například v cévách) a časem způsobovat problémy. Vitamín D3 a K2 zkrátka tvoří neodlučitelný pár, zejména pak v prevenci osteoporózy a kardiovaskulárních obtíží.

 

Hlavní benefity vitamínů D3 a K2

  • Normální funkce imunitního systému. Vitamín D3 je klíčovým modulátorem našeho imunitního systému a vykazuje silné protizánětlivé účinky. 
  • Vstřebávání vápníku a fosforu. Vitamín D3 přispívá k normální hladině vápníku a fosforu v krvi, reguluje jejich absorpci.
  • Normální stav kostí, zubů a činnost svalů. Vitamín D3 pomáhá absorbovat vápník a fosfát ze střeva a přispívá k normální činnosti svalů a nervů. Ideálně funguje v kombinaci s vitamínem K2, který se následně podílí na správné distribuci vápníku v těle. 
  • Podílí se na procesu dělení buněk. Vitamín D3 ovlivňuje správnou proliferaci (buněčné dělení) a zánik nepotřebných nebo poškozených buněk.
  

Složení vitamínu D3:

Inulin, vitamín D3, veganská kapsle: hydroxypropylmethyl celuóza

  1 kapsle obsahuje % RHP *
Vitamín D3 - cholekalciferol 25µg  500%

 *RHP = referenční hodnota příjmu

 

Složení vitamínu K2 

Inulin, K2MK7, veganská kapsle: hydroxypropylmethyl celuóza

  1 kapsle obsahuje % RHP *
Vitamín K2 - menaquinone 80µg  107%

 *RHP = referenční hodnota příjmu

 

 

 

 

Často kladené dotazy k produktu

 

Lze se vitamínem D předávkovat?

Vitamín D patří mezi vitamíny rozpustné v tucích (stejně jako A, E) a ukládá se do tukové tkáně. Při dlouhodobém užívání nadměrných dávek může vést k ukládání v organismu a projevu toxicity. Naše dávkování je bezpečné, zdaleka nedosahuje množství, kterým je možné se předávkovat. Přečtěte si více o vitamínu D v článku, kde mimo jiné zmiňujeme vědecké studie rozebírající dávkování dle váhy jedince nebo ročního období.

Užívat na lačno nebo s jídlem?

Vitamín D je rozpustný v tucích a je potřeba užívat ho s jídlem obsahující tuk. V opačném případě se míra vstřebávání snižuje.

Mám užívat vitamín D v každém ročním období?

V letních měsících bychom měli vitamin D získávat přirozeně díky slunečnímu záření, v zimě doplňovat z potravinových zdrojů. Obvyklá strava však preventivní doporučení nesplňuje a je tedy vhodné v zimním období zajistit si dostatečný přívod doplňky. V létě bychom potřebu měli pokrýt ze slunce, pokud ovšem netrávíme většinu času v uzavřených prostorách a navíc syntéza je velmi ovlivněna řadou faktorů. Většina odborníků doporučuje užívat vitamín D v základní dávce 1000 IU celoročně. 

Je vhodný pro těhotné a kojící ženy?

Vitamín D je společně s kyselinou listovou základní těhotenský vitamín a jeho užívání je  všeobecně doporučováno odborníky, včetně lékařů. Je důležitý jednak k tvorbě zdravých kostí a správnému dělení buněk miminka, tak k ochraně kostí a zubů a podpoře imunitního systému matky. Jeho nedostatek je spojován s vyšším rizikem těhotenské cukrovky, preeklampsie a předčasného porodu.

Jak poznám že mám deficitní vitamín D?

Na měření této hodnoty neexistuje komerční test, který by byl 100% průkazný. Hladina vitaminu D může být zjišťována pomocí jeho metabolitu 25(OH)D, který zohledňuje jak vitamin D vytvořený v kůži, tak i přijatý potravou a potravinovými doplňky, ale metoda není přesná. Měli bychom se zaměřit na délku pobytu na přímém slunci, popřípadě míru konzumace potravin bohatých na vitamin D. Doporučení na správné slunění pro pokrytí denní potřeby popisujeme v článku.

Je vhodný pro děti?

Jednoznačně. Základní dávka 1000 IU by měla bý dostačující, pokud navíc dítě tráví dostatek času venku. 

Studie Státního zdravotního ústavu probíhající v roce 2016 u dětské populace v rámci Systému monitorování zdravotního stavu obyvatel České republiky poukázala na zásadní nedostatek vitaminu D v zimních a jarních měsících. Na jaře dosahovalo optimální hodnoty 25(OH)D pouze 14 % dětí. Více než třetina dětí měla hodnoty snížené a polovina dětí hodnoty nedostatečné. Nejvyšší hodnoty vitaminu D byly zjištěny na podzim, a to zejména v září, kdy se projevila zvýšená expozice slunečnímu záření během celého léta.

S jakým dalším doplňkem bych měl nebo neměl vitamín D užívat?

Ideální je kombinace vitamínu D3 a K2. Velmi důležité je užívání vitamínu D s tukem. 

Je vhodný pro diabetiky?

Vitamín D3 můžeme pro diabetiky jednoznačně doporučit. O souvislosti diabetu a deficitních nutrientech bylo publikováno nespočet vědeckých studií. Vitamín D se podílí na tvorbě inzulínu slinivkou a periferní senzitivitě na inzulin.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: